KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12353026
*
nr 1235 3026
Märt Bormeister
(1916-1991)
Oljemålning, Märt Bormeister (1916-1991), Signerad, daterad 1994, blomsterstilleben. Olja på pannå, 40x37
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2019
kl 20:07:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 21:36:09
1
300 kr
18/2 17:09:10
2
700 kr
18/2 18:41:34
3
500 kr
18/2 18:41:35
2
600 kr (Budbetjänt)
18/2 19:57:02
4
700 kr
18/2 19:57:02
2
700 kr (Budbetjänt)
18/2 19:57:18
4
800 kr
18/2 19:58:13
2
900 kr
18/2 20:01:44
4
1.000 kr
18/2 20:02:05
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben märt bormeister olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
*
Märt Bormeister
Läs om budbetjänten
nr 1235 3026
Märt Bormeister
(1916-1991)
Oljemålning, Märt Bormeister (1916-1991), Signerad, daterad 1994, blomsterstilleben. Olja på pannå, 40x37
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/2 21:36:09 | 1 | 300 kr |
18/2 17:09:10 | 2 | 700 kr |
18/2 18:41:34 | 3 | 500 kr |
18/2 18:41:35 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
18/2 19:57:02 | 4 | 700 kr |
18/2 19:57:02 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
18/2 19:57:18 | 4 | 800 kr |
18/2 19:58:13 | 2 | 900 kr |
18/2 20:01:44 | 4 | 1.000 kr |
18/2 20:02:05 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben märt bormeister olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41